Topluluğumuzun dünya çapında çok sayıda harika konferansı var. Yaşadığınız yer ne olursa olsun, genellikle yakınlarda bir konferans oluyor. Tabii ki, çok uzaklarda da birçok konferans var, bu yüzden Swift öğrenmesini bazı gezilerle birleştirmek istiyorsanız bu iki kat kazanmak!

Dünyanın her yerinde bu kadar çok etkinliğe katılma ayrıcalığına sahip oldum, bu yüzden her yıl kişisel olarak değer verebileceğim bir konferans listesi hazırlıyorum; konuşmacılar ve nerede ağ kurmak ve arkadaş olmak için pek çok iyi fırsat var.

2020 için listem aşağıda ve bunların açıklandığı tarihlerin altına yer verdim. 2020 basımlarının henüz duyurulmadığı yerlerde, geçen yılın ayını bir soru işareti ile ekledim.

iOS Conf SG

15-18 Ocak, Singapur (bağlantı)

Bu etkinlik her zaman bir patlamayla başlıyor ve güneydoğu Asya'daki en büyük iOS konferansı. Bu yıl iki atölye çalışmasının yanı sıra iki gün boyunca devam ediyor ve konuşmacı kadrosunda zaten Dave Verwer, Ellen Shapiro, Meng To ve daha fazlası var. Geçen yıl çok çeşitli katılımcılar beni çok etkiledi – birçoğu Singapur ve Malezya'dan, ama aynı zamanda Endonezya'dan, Japonya'dan, Avustralya'dan ve ötesinden; Bu büyük bir karışım.

dotSwift

3 Şubat, Paris, Fransa (bağlantı)

dotSwift, şaşırtıcı mekanlarda uzun süredir devam eden olaylar geleneğine, konuşmacılar için sıkı zaman aralıklarına ve izleyicilerde elektronik aksamın tamamen yasaklanmasına sahiptir. Sonuç oldukça dikkat çekici bir şey: sahnede herkesin konuşabilmesi için sadece 18 dakika verilmesi, konuşmalarını olabildiğince iyi hale getirdi, Slack ile sohbet etmek yerine seyirciler tamamen öğrenmeye odaklandılar. İlk başta garip geliyor ama bana güven: işe yarıyor.

Anakartı

20-21 Şubat, Cluj Napoca, Romanya (bağlantı)

Yedinci yıla arka arkaya dönen MobOS, Romanya'daki en büyük ve en önemli iOS konferansı. Bu, karma platformlu bir etkinliktir, yani paralel olarak çalışan iOS ve Android izleri vardır ve geçen yıl, spikerler iOS ve Android katılımcılarından oda değiştirmelerini istemek zorunda kaldıklarından, unutulmaz bir an verdi. sığdırmak için!

Appdevcon

10 – 13 Mart, Amsterdam, Hollanda (bağlantı)

Appdevcon, Hollanda’daki en büyük mobil etkinliktir ve Avrupa’nın merkezinde olduğu için AB’nin her yerinden ve ötesinden millet çekiyor. Geçen yıl yeni bir mekana taşındılar, ancak konsept aynı: sunum yapanlar için büyük sinema ekranları ve izleyiciler için rahat koltuklar. Buradaki konuşmalar genellikle hem teknik hem de pratiktir, ancak biraz farklı bir şey istiyorsanız, paralel bir tasarım pisti de var.

Deneyin! Swift Tokyo

18-20 Mart, Tokyo, Japonya (bağlantı)

İster inan ister inanma, dene! Swift Tokyo, dünyadaki en büyük bağımsız iOS etkinliği olabilir – katılımcı sayıları son yıllarda fırladı; bu, sürekli olarak yüksek kaliteli konuşmacı sıralamasına, organizasyonel detaylara olağanüstü dikkat ve uzun süredir devam eden bir konuya baktığınızda sürpriz değil; herkes için sıcak ve misafirperver bir atmosfer yaratma kararlılığı. Şiddetle tavsiye edilir ve sadece dünyanın en havalı şehirlerinden biri olduğu için değil!

CodeMobile

28-29 Nisan, Londra, İngiltere (bağlantı)

CodeMobile bu yıl mekanını Londra'ya taşıdı ve sonuç olarak kanıtlanmış formatını genişletmek için çok fazla alana sahip. Her zaman çok topluluğa yönelik bir çekiciliği vardı ve umarım değişmeyecek – gerçekten rahat ve arkadaş canlısı, ayrıca atölye çalışmaları ve oturumların iyi bir karışımı var.

Uygulama Üreticileri

April ?, Lugano, İsviçre (bağlantı)

Tüm dünyadaki tüm olaylar arasında, bu en güzel yerde gerçekleşiyor: Lugano'yu ziyaret edip aşık olacaksınız, neden oradayken biraz Swift öğrenmiyorsunuz? 2020 yılı için tarihler henüz açıklanmamış olmasına rağmen, App Builders sürekli olarak çoğu konferansın üstünde ve ötesinde gitti ve yeni konuşmacılardan hepimizin daha iyisini yapması için bize ilham veren taze konuşmalar yaptı.

UIKonf

Mayıs ?, Berlin, Almanya (bağlantı)

Geçen yıl UIKonf bir kadın konuşmacı dizisine girdi ve – yeterince şaşırtıcı! – dünya bitmedi. Bir şey olursa, seyirci her zamankinden daha mutlu görünüyordu; bu hem toplumumuzdaki muhteşem kadınlara hem de UIKonf ekibinin ellerinden gelen en iyi etkinliği sunma yolunda devam etmesinin bir kanıtıydı. Henüz kesin tarihler olmamasına rağmen, UIKonf ayrıca harika sosyal etkinlikler de sunar ve üçlü bir A konuşmacı programına dahil edileceğinden emin olabilirsiniz.

WWDC ve arkadaşları

Haziran, muhtemelen San Jose, ABD (bağlantı)

WWDC hemen hemen topluluk tarafından yürütülen bir etkinliğin antitezi olsa da, muhtemelen bu listeden çıkaramadım. Elbette, WWDC20'nin “duyduğum cırcır böcekleri mi?” Gibi olup olmayacağına dair hiçbir fikrimiz yok. WWDC18 veya daha fazlası "sadece neler oldu?" WWDC19'a benziyor, ancak bunun bir şekilde Noel’le eşdeğer olduğu – ne bildirildiğine bakılmaksızın, yine de yılın en heyecan verici haftası olarak garanti edilen şeylere sahip olacaksınız.

Unutmayın, bilet almak için şanslı 5000'den biri değilseniz, saçak etkinliklerinden birine de katılabilirsiniz. Henüz açıklamamasına rağmen, göreceğimiz kesin AltConf başka bir yıl için geri döndüğünüzde, belki de tekrarlarını görürüz Deneyin! hızlı, ve Katmanlar.

SwiftAveiro

Haziran ?, Aveiro, Portekiz (bağlantı)

SwiftAveiro, Swift Alpler'in öncülüğünü yaptığı rehberlik atölyesi modelini izler, ancak güneşli kumsallar için karlı dağları değiştirir. Her yıl daha büyük şeyleri üstlendikçe genişliyor gibi görünüyor ve bu hızlı bir şekilde Avrupalı ​​konferans katılımcıları için olmazsa olmaz bir bilet haline geliyor. Olduğu söyleniyor, muhtemelen bunu daha fazla okumuyorsunuz, çünkü aynı cümle içinde “Swift” ve “plaj” vardı – zaten kendi sitelerine tıkladınız, değil mi? Sağ.

Swift Adası

Temmuz ?, Texel, Hollanda (bağlantı)

Swift Alpleri'nden ilham alan bir başka konferans olan Swift Adası da WWDC'den kısa bir süre sonra gerçekleşti ve bir dizi uygulamalı atölye çalışmasıyla denemeyi teşvik etti. Texel Adası neredeyse hiç bir yerin ortasında değil, yani temiz hava, bisiklet sürmek ve öğrenirken arkadaş edinme şansı anlamına geliyor – bazı insanların biletlerini sattıkları anda ayırtmaları için bir neden var.

Swift Live ile Hack!

Temmuz ?, İngiltere (bağlantı)

Geçen sene WWDC'den sonra kendi konferansımı koştum, tüm karlar hayır kurumuna gitti. Tükendi ve bazı harika sponsorları da çektik, o yüzden diyelim ki tekrar yapabileceğimizi söyleyelim …………….

SwiftConf

Ağustos ?, Köln, Almanya (bağlantı)

SwiftConf, Almanya'nın batısında küçük, arkadaş canlısı bir etkinliktir ve uygulamalı atölye çalışmaları, teknik görüşmeler ve ağ oluşturma konularında eşsiz bir karışım sunar. Ağ oluşturma bir açık bira ve barbekü seansı olduğu gerçeği sadece kek üzerine krema!

iOSDevUK

6-9 Eylül, Aberystwyth, Galler (bağlantı)

İOSDevUK'u doğru bir şekilde tanımlayan kelimeleri bulmak zordur, çünkü birçok farklı nedenden ötürü konuşur. Bazıları dünyadaki en iyi topluluk hissine sahip olduğu için gelir; Diğerleri gelir çünkü dört gün boyunca kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğini diğer katılımcılarla birlikte geçirirsiniz; diğerleri ise Galli kırsalında sıkışıp kaldıkları ve açıkçası çok güzel oldukları için geliyorlar. Katılmanızın sebebi ne olursa olsun, iOSDevUK 10. baskısına geri döndü ve şimdiye kadar gördüğüm herhangi bir konferansın en inanılmaz değeri olmaya devam ediyor.

Deneyin! Swift New York

Eylül ?, New York, ABD (bağlantı)

Konseptte Tokyo'daki benzerine benzese de, deneyin! Swift New York kendi konferansıdır: canlı sunum yapan kişiler, geniş bir konuşmacı yelpazesi ve yüzlerce katılımcısına ev sahipliği yapan güzel bir şehir mekanı. Yağma poşetlerine dikkat et – şekerlemelerle doldurulmuşlar!

NSSpain

Eylül ?, Logroño, İspanya (bağlantı)

NSSpain, herkesin en az bir kez katılmasını önerdiğim bir konferans. Adında “İspanya” olduğunu biliyorum, ama kanmayın: millet burada olmak için dünyanın dört bir yanından seyahat ediyor, önceki yılların videolarının büyük arka katalog nedenini görmek kolaydır. Sadece herkes için yeterli alandan oluşan devasa, modern bir mekanda gerçekleşmekle kalmaz, aynı zamanda düşünceli, ilham verici bir konuşmacı dizisi oluşturmak için her zaman çok çalışırlar ve aynı zamanda büyük bir şarabın olduğu gün sona erer. festival başlar. Tesadüf? Bence değil.

Pragma

Ekim ?, İtalya (bağlantı)

Pragma 2018'de bir yılını kaçırdı ama 2019'da henüz en büyük ve en iddialı olayıyla hayata geri döndü. Ödedi mi? Bunu yaptınız: paralel olarak çalışan birçok atölye çalışması, ardından iki gün süren görüşmeler ve efsanevi bir parti. Bir bonus olarak, güzel Bologna'da gerçekleşir – dünyadaki çoğu insan İtalyan yemeklerini sever. İtalyanlar Bologna yemeklerini seviyorum, ki bunun ne kadar iyi olduğu hakkında bir fikir veriyor.

Mobiconf

Ekim ?, Krakow, Polonya (bağlantı)

Bir sinemada gerçekleşen başka bir etkinlik olan Mobiconf, iOS, Android ve UX'i katılımcılarla rezonansa devam eden çok kanallı bir etkinliğe harmanlıyor. Bu etkinlik için çok yumuşak bir noktaya sahibim: organizatörler ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çok çalışıyorlar ve bu, yeni bir şeyler denemek için taze ilhamdan ayrılan mutlu katılımcılara tekrar tekrar yansıdı.

Swift Kahramanları

Kasım ?, İtalya (bağlantı)

Yine de iOS sahnesinde göreceli olarak yeni olan Swift Heroes, atölye çalışmaları ve oturumları karıştırırken, yeni bir şeyler öğreneceğinizden emin olduğunuz eğlenceli ve misafirperver bir atmosfer yaratmak için güçlenmeye başlıyor gibi görünüyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda diğer ülkelere yayılmayı da planlıyorlar, bu yüzden bağlantıyı tıklayın ve size en yakın olanı görün!

Swift Alpleri

Kasım ?, Crans-Montana, İsviçre (bağlantı)

Swift Alpleri deneysel bir konferans olarak başladı, ancak format Portekiz, Hollanda ve ötesinde yansıtılmakta başarılı olduğunu kanıtladı. Her gün, teklif edilen dört atölye çalışmasından üçüne katılabilir ve her seferinde farklı bir insanla birlikte çalıştığınız uygulamalı kodlama zamanına katılabilirsiniz. Sonuç: yeni kod yığınlarıyla, yeni deneyim yığınlarıyla ve daha önce sahip olmadığın bir sürü yeni kişiyle uzaklaş.Source link

Kategoriler: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir