Müşteri deneyimi, önümüzdeki yıllarda önemli iş farklılıkları olacaktır. Markalar ve onların işletme karar vericileri, müşteri hizmetleri analistleri ve dünyadaki akademisyenler, pazarda rekabet avantajı kazanmanın yollarını araştırırken bu ortak görüşü paylaşıyorlar. Aynı çaba, WWDC 2016'da Apple'ın modus operandi'sinde de bir yansıma buldu. Yılın sonbaharında piyasaya çıkması beklenen iOS 10'un duyurulmasıyla birlikte Apple, müşteri deneyimi stratejisini güçlendirmeyi ve daha büyük bir büyüme elde etmeyi planlıyor. pazardaki etki. İnkar edilemez bir şekilde, her Swift uygulama geliştirme şirketi ve onların geliştirme ekiplerinin aktif desteği olmadan gerçekleşmeyecek.

İOS 10 uyumlu uygulamaların geliştirilmesini desteklemek için en son IDE'sinde (Integrated Development Environment), yani Xcode 8.0 Beta'da şirketin sağladığı önemli kaynaklara bir göz atalım.

Kaynak Düzenleyici Uzantıları

Xcode 8, Xcode Source Editor Uzantıları için destek ekler. Uygulama Uzantıları, Xcode Editor menüsünde ek komutlar sağlar. Uzantılar, metinleri ve seçim alanlarını değiştirmek için kullanılabilir. Swift uygulaması geliştiricileri, herhangi bir projeye başlamadan önce macOS Uygulama Uzantıları bölümündeki Xcode Kaynak Düzenleyici Uzantısı Hedef Şablonunu kullanabilir.

Arayüz Oluşturucu

Dahili Interface Builder ile otomatik düzene geçiş daha kolaydır. Artık bir geliştiricinin, kısıtlamaları olmayan görünümler için örtülü kısıtlamalar oluşturmasına gerek yoktur. Ayrıca, iOS, tvOS ve watchOS'taki arayüzü yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve kodlamayı düzenleyebilir. Xcode 8, özellik değişimleri (örneğin, boyut sınıfları) ile çalışmak için tamamen yeniden tasarlanmış bir iş akışı sunar ve kasten soyut dikdörtgenler kullanmak yerine UI'yi gerçek bir cihaz boyutu açısından tasarlamayı tercih eder. Kanvas, geliştiricilerin, iOS görünümleri arasındaki etkileşimi, UIVisualEffectView öğesinin doğru bir şekilde birleştirilmesi dahil, çalışma zamanında göründükleri gibi izlemelerini sağlar.

Çalışma Zamanı Dezenfektanları

Xcode, Swift geliştiricilerine derleyici enstrümantasyonu ve çalışma zamanı izlemesi konusunda yardımcı olmak için yeni bir Thread Sanitizer özelliği sunar. Bu, Swift veya Objective-C programlarındaki veri yarışlarını ve diğer eşzamanlılık hatalarını tespit etmeye ve gidermeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, UnsafeMutablePointer gibi türleri kullanarak tetiklenen bellek bozulması hatalarını da yakalayabilir.

Statik Analizör

Hem saldırganlık hem de daha az saldırganlık seviyelerinde güvenlik ihlali ihlallerinin kontrol edilmesine yardımcı olur. Daha agresif seviye, tüm aramalarda geçersizlik ihlallerini inceler. Yeni projeler için varsayılan olarak aktif kalır. Daha az agresif seviye, proje başlıklarına yapılan çağrılardaki geçersizlik ihlallerini kontrol eder. Ancak, sistem başlıkları ile bunu yapmakta başarısız olur.

Oyun Alanı

MacOS'u hedef alan Xcode Oyun Alanları şimdi Swift.org'dan açık kaynaklı Swift takım zincirleriyle çalışacak. Ancak, iOS veya TVOS'u hedef alan Oyun Alanları, Xcode 8.0 araç zincirine bağlı olacaktır. Oyun Alanları ile ilişkilendirilmiş video etiketi, uzak URL'leri de destekleyecektir.

Bu son IDE'nin güçlü Swift 3.0 diliyle birlikte, Swift uygulama geliştirme şirketlerine ve geliştiricilerine, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteli uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olacağını umuyorum. İnkar edilemez bir biçimde, Apple bu cepheye çarpmayacağından odaklanma son kullanıcıların rahatlığını ve kolaylığını azaltmamalı.Source by Dindayal Gupta

Kategoriler: Genel

3 yorum

Ahmet · 21 Mart 2019 13:28 tarihinde

Teşekkürler

Beste · 21 Mart 2019 16:44 tarihinde

Teşekkürler

Ahmet · 21 Mart 2019 16:44 tarihinde

Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir