Storyboard'lar ve XIB'ler bize iyi hizmet etmiş olsalar da, herkesin istediği gibi değil – kaynak kontrolü ile kullanmakta zorlanabilirler, kod ve görsel düzenler arasında hareket etmeyi imkansız olmasa da zorlaştırıyorlar ve lapa lapa lapa lapa sistemine güveniyorlar. işlemleri ve çıkışları kullanan bağlantılar.

SwiftUI hepsini bir kaç önemli yoldan temizler:

  1. Düzenlerimizin nasıl göründüğünü ve çalıştığını tanımlayan yeni bir bildirimsel kullanıcı arayüzü yapısı var.
  2. UI önizlemesini güncellemek otomatik olarak yeni Swift kodunu oluşturur ve Swift kodunu değiştirmek UI önizlemesini günceller.
  3. Swift'deki herhangi bir ciltleme – ör. satış noktaları ve eylemler etkin bir şekilde – derleme zamanında kontrol edilir, bu nedenle çalışma süresinde sürpriz yaparak UI başarısızlığı riski yoktur.
  4. Her ne kadar perde arkasında UIKit ve AppKit'in kontrollerini kullanıyor olsa da üstüne bunlar, temel olarak UI çerçevesini, özellikle önem verdiğimiz bir şeyden ziyade bir uygulama detayı haline getirmektedir.

SwiftUI nasıl kullanılır

SwiftUI'yi Xcode 11 ile mümkün olduğu kadar zorlamakla meşgulüm, WWDC'deki Apple mühendisleriyle de konuşuyorum, bu yüzden onlardan en iyi uygulamaları öğrendiğim için, onları hızlandırabilmeniz için öğreticilere indirgemeye çalışacağım mümkün olduğunca hızlı – bu boşluğu izleyin!

Bazı gotchas var

Başörtüsünü SwiftUI'ye dalmadan önce, dikkat edilmesi gereken iki önemli şart var. Öncelikle, bu sadece Swift’tir – isim verilen bir sürpriz değil, Objective-C’den SwiftUI’yi kullanamazsınız. Hala etrafta dolaşıyor olmama rağmen, bu yılki sürümün bize alıştığımız tüm gücü vermemesini bekliyorum, bu nedenle mevcut iOS geliştiricileri SwiftUI olgunlaşana kadar bildikleri normal koda uymak isteyeceklerdir. Araçla daha fazla zaman geçirdikten sonra daha çok şey öğreneceğim, ancak bunun erken bir sürüm olduğunu göz önüne alarak Apple'ın güvenli bir şekilde oynamayı tercih ettiğini hayal ediyorum.

UI oluşturma işleminin SwiftUI ile dramatik bir şekilde sadeleştirilmesi Apple için birçok şey yapar.

Birincisi, iPad için Xcode'a kesinlikle bir adım daha yaklaşıyor – iPad'inizde hangi boyutta ekrana sahip olursa olsun, iOS üzerinde Interface Builder'ın boyutunda bir şey elde etmek her zaman zor olacaktı; daha güvenli SwiftUI geliştiriciler için gerçek platform bağımsızlığına doğru büyük bir adım attı.

İkincisi, Swift başlatıldığından beri üzerinde çalıştıkları bir hikaye oluşturmaya devam ediyor: herkes kodlayabilir. Bu, Swift'in kendisi ile başladı, Swift Oyun Alanlarına genişledi ve şimdi, yeni geliştiricilerin çarptığı büyük sorunlardan kaçınmaya yardımcı olan tamamen yeni bir kullanıcı arayüzü sistemine dönüştü.

Üçüncüsü, bugün SwiftUI’ye bakıp, onlar için olmadığını düşünseniz de, Apple’ın bulunduğu yere ilk adım gibi düşünmelisiniz. istiyor olmak. Kaynak kontrolü etrafındaki acı noktalarını ortadan kaldırarak, UIKit'e olan sıkı bağımlılığımızı ortadan kaldırarak, Arabirim Oluşturucu ile karşılaşabileceğiniz bağlantı karışıklığını ortadan kaldırarak ve evet, Swift kullanımını zorlayarak, Apple açık bir mesaj gönderiyoruz: mümkün olduğunca ağır araçlara güveniyor olmalı ve SwiftUI geleceğin neye benzediğine dair bir görüş.

Swift Evrim biraz daha netleşiyor

Yapmadan önce, SwiftUI'nin duyurusunun gerçekten önceki Swift evrimi değişikliklerinden dolayı noktalara katılmama gerçekten yardımcı olduğunu – tek ifade işlevlerinin dolaysız geri dönüşlerini, opak geri dönüş türlerini ve (hala onaylanmadığını) eklemek istiyorum. Swift stili, SwiftUI'nin daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olacak gibi görünüyor.

Swift 5.1'deki yenilikler ve kodunuzda nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için makaleme bakın. Swift 5.1'deki Yenilikler ya da benim eşleşen Xcode oyun alanı.

Sıradaki nerede?

Ben tüm kazma meşgul yeni SwiftUI dokümantasyonu – Başla!Source link

Kategoriler: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir